Spirulina – viskas nuo A iki Z

pagal | 2021-12-28

 

Spirulina yra vienas populiariausių ryškiai žalios spalvos supermaisto ingredientų, kurio istorija dar siekia Actekų laikus, kai ji buvo atrasta Teskoko ežero dugne ir pradeta vartoti energijai gauti ilgoms ir varginančioms kelionėms. Be to, spirulina milteliai pasižymi ne tik puikia maistine sudėtimi, bet ir nenuginčijama nauda organizmui.

Iš ko susidaro ir kaip gaminami spirulina milteliai?

Spirulina yra klasifikuojama kaip melsvasis dumblis, augantis švariame gėlame bei druskingame vandens telkinyje. Vartojimui skirta spirulina yra auginama didžiuliuose vandens baseinuose daug šviesos turinčioje vietoje, nes fotosintezės metu yra susintetinama daugelis vertingų maistinių medžiagų. Kai spirulina yra išauginama ir tinkama apdirbti, augalas yra išimamas iš vandens ir vežamas spausti. Išsunkus visą vandens skystį, gauta dumblio pasta yra perplaunama pašalinant didžiąją dalį kartumo ir paskui yra džiovinama. Sudžiovintas produktas dali būti supresuotas į tabletes, tačiau daug dažniau yra sumalamas, kaip pavyzdžiui Daily Spoon spirulina milteliai. Dėl sudėtingo gamybos proceso, pastebinama aukštesnė spirulina kaina lyginant su kitais supermaisto ingredientais.

Kokia yra Daily Spoon spirulina nauda?

Dažnai maisto specialistai įvardina, kad spirulina yra galimai pats maistingiausias maistas, kuris yra mums žinomas. Vos viename valgomajame šaukšte (7-8 g), šis supermaistas turi net 4 gramus baltymų, 1,7 gramų angliavandenių, 1 gramą riebalų (jų sudėtyje yra Omega-3 ir Omega-6 riebalų rūgščių), B grupės vitaminų, taip pat vario, geležies, magnio mineralų. Taigi, vos vienu šaukštu galite apsirūpinti svarbiausiomis medžiagomis bei svarbiais mineralais. Daily Spoon spirulina nauda nestokoja ir suteikdama kitas funkcijas nei maistingumas ir maistinė vertė.

Antioksidacinės savybės: spirulina turi nemažai fikocianino – galingo antioksidanto. Antioksidantai yra svarbūs apsaugant organizmą nuo laisvųjų radikalų pažeidimų, oksidacinio streso ir kitų uždegiminių reakcijų. Taip pat antioksidantai lėtina ląstelių senėjimo procesus, svarbūs odos sveikatai palaikyti.

Galimai gali padėti širdies veiklai: moksliniais tyrimais pastebėta, kad šiame ingrediente esantis baltymų kompleksas gali padėti sumažinti blogojo cholesterolio lygį kraujyje ir padidinti gerojo cholesterolio kiekį. Be to, tie patys baltymai apsaugo blogąjį cholesterolį nuo oksidacijos – būtent šis procesas yra vienas širdies ligų veiksnių.

Gali padidinti ištvermę ir raumenų veiklą: kaip ir minėta, dar nuo labai senų laikų pagrindinė spirulina nauda buvo padidinti energijos kiekį besiruošiant į ilgas keliones. Kadangi produktas gausus antioksidacinių savybių turinčių medžiagų, yra mažinamas oksidacinio streso efektas, ypač po sunkios fizinės veiklos.

Gali padėti žarnyno veiklai: Daily Spoon spirulina yra gausi skaidulų, kurios yra svarbios žarnyno ir virškinimo veiklai. Rasti tyrimai rodo, jog spirulina gali paskatinti gerųjų bakterijų dauginimąsi ir taip maitina žarnyno mikrobiotą. Gerosios bakterijos yra svarbios vidinių uždegimų efektams mažinti, taip pat jos turi vaidmenį stiprinant imuninę sistemą.

Spirulina – kaip panaudoti?

Deja, bet spirulina milteliai nepasižymi nei maloniu skoniu. Reikia nepamiršti, kad šis ingredientas yra vandenyje augantis dumblis, todėl jis turi kartesnį skonį su jūriniu ir „žaliu“ poskoniu. Dėl specifinio skonio gali būti sunku prisiversti įtraukti Daily Spoon spiruliną į mitybą, tačiau yra įmanoma pasigaminti skanių desertų ir daržovių kokteilių.

Kur galima įsigyti spirulinos?

Spiruliną pirkti galite Daily Spoon internetinėje parduotuvėje. Mes užtikriname geriausią kokybės ir kainos santykį. Ingrediento kokybei užtikrinti yra atliekami sunkiųjų metalų ir mikotoksinų testai, produktas auginamas aukščiausio standarto sąlygomis. Mūsų spirulina kaina – 10,50 Eur.