Tinkama burnos higiena gali išgelbėti nuo įvairių dantų ligų

pagal | 2022-01-07

Tinkama burnos higiena gali išgelbėti nuo įvairių dantų ligų

Turbūt kiekvienam svarbu turėti gražią, sveiką ir nepriekaištingą šypseną. O norint ją turėti, reikia tinkamai prižiūrėti savo dantis. Natūralu, kad mažiausiai du kartus per dieną ją reikia valyti dantų šepetėliu, bei baigiant plauti dantis, turėtų būti naudojamas tarpdančių siūlas. Dažniausiai žmonės dantis išsivalo tik šepetėliu, o tarpdančių higieną pamiršta ir todėl vėliau atsiranda įvairios problemos, nes jose užsikaupę maisto likučiai, kitos bakterijos iššaukia įvairias ligas. Kad jų išvengti reikia tinkamai rūpintis savo dantimis ir bent jau kelis kartus per metus apsilankyti odontologo kabinete ir atlikti burnos higieną.

Kodėl reguliariai reikia darytis dantų higieną?

Atliekant reguliarią dantų higieną galėsite išvengti daugelio burnos problemų. Kasdien mes namų sąlygomis negalime taip kruopščiai ir švariai išsivalyti dantų kaip tai padaro specialistai technologijų pagalbą. Rekomenduojama šią procedūrą atlikti bent jau du kartus per metus, tada būsite tikri, kad dantys bus prižiūrėti ir sveiki. Žinoma, jei odontologas rekomenduoja ją darytis dažniau – reikėtų paklausyti jo patarimo. Dantų higiena ypač svarbi vaikams, kurie tikrai ne taip kruopščiai valo dantis, bei dažniausiai jų valymas būna vieną kartą per dieną ir nenaudojant dantų siūlo ar kitų papildomų higienos priemonių. Tad, kad ateityje išvengti įvairių problemų, vaikus nuo pat mažens reikėtų vesti pas odontologą, kad tai atrodytų įprastas dalykas.

Burnos higienos procedūra

Atliekant burnos higieną yra naudojami specialūs įrenginiai, kurie be jokio skausmo puikiai išvalo visus dantis ir net mažiausius tarpelius, kurių paprastai negalime prieiti su jokiomis priemonėmis namuose. Nuo dantų yra pašalinamos apnašos, susidarę akmenys. Procedūros metu taip pat gali būti panaikinamos atsiradusios dantų dėmes nuo įvairių reiškinių, tokių kaip kavos gėrimo, rūkymo. Burnos higienos metu yra panaikinami ir įvairūs mikroorganizmai bei kitos bakterijos, kurios neretai tampa nemalonaus kvapo priežastimi. Po procedūros bus juntamas malonus, gaivus jausmas, dantys bus akivaizdžiai švaresni ir gali atrodyti net baltesni. Jeigu dantys yra šiek tiek jautresni, gali būti juntamas šioks toks nemalonus erzinimas, bet greitu metu jis išnyksta.

Tinkama burnos priežiūra po procedūros

Atlikus burnos higieną odontologas gali įvardinti pagrindines klaidas, kurias darote valantis dantis, kur daugiausia susikaupia apnašų ir kuriose vietose reikalingas didesnis dėmesys. Taip pat gali rekomenduoti specialias priemones, kurios padės tinkamai prižiūrėti ir valyti dantis. Po atliktos procedūros specialiai kitaip prižiūrėti dantų nereikia, aišku, tik svarbu atsižvelgti į specialisto pateiktas pastabas, galbūt pakeisti dantų pastą, naudoti plonesnį ar storesnį dantų siūlą ar įsigyti kitas papildomas dantų higienos priemones, kurios padės kaip įmanoma ilgiau palaikyti burnos švarą. Žinoma, ir nepamiršti burnos higieną atlikti reguliariai.